Кенійці Віслі Кімелі та Раель Нгуріатукел стали чемпіонами чоловічого та жіночого марафонів у Лісабоні, відповідно, а африканська країна посіла два подіуми на португальському заході.

Забіг проходив у Кашкайші на проспекті Республіки і фінішував у Лісабоні на площі Праса-ду-Комерсіу. Віслі Кімелі фінішував за 2:08.33 години, випередивши своїх співвітчизників Емануеля Кембоя (2:09.10) та Едвіна Туйтока (2:09.48).

У жіночому забігу перемогу здобула Раель Нгуріатукель, яка фінішувала з результатом 2:27.11 години, більш ніж на три хвилини відставши від Синтії Косгей, яка посіла друге місце (2:30.36). Шейла Чебет замкнула п'єдестал пошани зі стовідсотково кенійським результатом (2:33.48).

Першим португальським спортсменом, який фінішував у марафоні, став Бруно Луренсо з JFD Running, який посів 11-те місце (2:26.44 години). Лаура Гріло, яка представляла Clube de Praças da Armada, стала найкращою серед жінок, фінішувавши восьмою з результатом 2:57.03.

"Я намагалася керувати своїм забігом для жіночої еліти і не надто хвилювалася про те, де я була. У мене був особистий рекорд - дві з половиною години, і мені вдалося побити його на чотири хвилини. Я намагалася не надто втягуватися до 30-го кілометра, а з цього моменту я вже керувалася тим, скільки в мене залишилося сил. Думаю, я можу бігти трохи краще і скоротити ще хвилину або дві від свого часу", - сказав Бруно Луренсо.

Лаура Гріло зізналася, що радіє досягненню своєї мети. "Цього року я приїжджаю сюди вже втретє. Було вітряно, і це було небагато часу, я просто хотіла подивитися, як працює машина. Я просто дозволила йому текти, ззаду вперед, як і повинно бути".

Лісабонський марафон 2024 року зібрав 8 000 бігунів, серед яких 6 000 іноземців з 90 різних країн, зокрема 2 000 португальців, і встановив рекорд за кількістю заявок, які були розпродані за три місяці до початку заходу.